-
Sudrabegli Koster ar tās zilgani sudrabainajām un asajām skujām un simetrisko zaru vainagu dēvē par Ziemas Karalieni.
Eglīti esam iestādījušo podā, lai tā ilgāk nezaudētu formu un zaļumu.
-
Sudrabegli Koster ar tās zilgani sudrabainajām un asajām skujām un simetrisko zaru vainagu dēvē par Ziemas Karalieni.
Eglīti esam iestādījuši podā, lai tā ilgāk nezaudētu savu formu un zaļumu.
Latvijā audzētas eglītes no Egļu Piegāde.
Tā kā arvien lielāku popularitāti iemanto dzīvās eglītes, jeb podotās egles, tad arī sudrabegli esam iestādījuši podā, lai tā ilgāk nezaudētu savu formu un zaļumu. Visas eglītes ir podotas, izmantojot speciālu tehnoloģiju, lai pēc svētkiem sudrabegles podos būtu iespējams pārstādīt ārā.
Tā kā sudrabegles pigmentācija var atšķirties – vienas egles ir sudrabainākas, citas ir zilganākas vai zaļganākas, tad iegādāties sudrabegli podā ieteicams dienasgaismā vai vismaz labā apgaismojumā. Jāatceras, ka pigmentācija sudrabegles dzīves laikā var mazliet pamainīties atkarībā no augsnes kvalitātes un gaismas intensitātes.
EGĻU PIEGĀDE sortimentā ir pieejamas divu izmēru sudrabegles podos:
Sudrabegles podos parasti tiek tirgotas ļoti lielos, melnos podos. Kādam var liksies, ka priekš eglītes izmēra, tai ir nesamērīgi liels pods, bet tas ir domāts eglītes sakņu sistēmai. No ārzemēm vestās egles, bieži vien, vietas taupīšanas nolūkos tiek stādītas mazākos podos, taču visticamāk, ka tām ir neatgriezeniski traumēta sakņu sistēma. Izmantojot savu radošumu, lielo melno podu uz Ziemassvētku laiku var padarīt par skaistu akcentu mājās, aptinot to ar krāsainu kreppapīru, lina audumu vai izgudrot kādu vēl citu dekorēšanas variantu.
Ko ņemt vērā, ja Tev mājās ir sudrabegle podā?
Ja vēlies savu eglīti pārstādīt ārā pēc svētku sezonas, tad atceries, ka sudrabegli podā nevajadzētu telpās turēt ilgāk par divām trim nedēļām. Turēt telpās egli vari kaut vai līdz maijam – to laistot un apkopjot, eglīte nebirs un vēl dzīs zaļus dzinumus, bet jārēķinās ar to, ka kociņš vairs nebūs piemērots stādīšanai.
Izvēloties vietu savai sudrabeglei podā, ņem vērā, ka tai vajadzētu atrasties pēc iespējas tālāk no radiatoriem, kamīna, krāsns vai jebkura cita sildelementa. Telpā gaisa temperatūrai nevajadzētu pārsniegt +21 grādu. Sudrabegle podā vislabāk jutīsies netālu no loga, kurš ik pa laikam tiek turēts atvērts.
Atceries, ka eglīti nedrīkst glabāt pagrabā, garāžā vai kādā tumšā šķūnī, jo eglītei ir vajadzīga gaisma. Uzglabājot eglīti, apstākļiem jābūt gandrīz tādiem pašiem, it kā eglīte jau augtu zemē.
Ja sals ir liels, tad ar egles iznešanu ārā ir mazliet jānogaida. Ja egle ar podu tiek izlikta ārā, noteikti vajadzētu piesegt tās sakņu sistēmu. Ja būs liels sals, egles augšējai daļai, visticamāk, nekas notiks, tā nenosals, bet saknes gan var tikt bojātas.
Lai kociņu, kas aug podā, pavasarī varētu veiksmīgi pārstādīt dārzā, tas rūpīgi jākopj visu laiku. Eglīte ir regulāri jālaista, lai tai neiekalst saknes, taču to nedrīkst arī pārlaistīt. Augsnei jābūt vidēji mitrai. Eglēm sakņu sistēma ir sekla. Sudrabegles podos, kas atrodas telpās bieži arī jāapsmidzina ar nostādinātu ūdeni.